Failų paruošimas

Norime, kad klausimų apie gaminamą produktą būtų kuo mažiau, taip mes taupysime jūsų laiką ir pagaminsime viską laiku ir be vargo. Dažna situacija, kuomet klientai siunčia spaudos ar pjovimo failus, kurie nelabai tinka realiai gamybai paleisti. Mes prašome, juos pakoreguoti arba siūlome tai padaryti patys, tačiau natūralu už tai prašome atlygio. Labai prašome supratimo, kad gamyboje bet kokie failai kurie atrodo neblogai monitoriuje ar tinkami dizaineriui, ne visada yra gamybiniai. Neprašome nieko ypatingo, tik tiek kiek reikia iš jūsų pusės. Apačioje trumpai ir aiškiai pateikiame kelių punktų sąrašą, kas yra kritiniai dalykai, kad mes jums pagamintume laiku ir be klausimų. Dar žemiau pateikiame detales gaires, kaip kokybiškai paruošti gamybinius failus spausdinimui, pjovimui, ploteriavimui.

Nenorite ar nemokate pataisyti failo? Mes atliekame failo paruošimo spaudai arba pjovimui paslaugą. Kadangi failo paruošimo sudėtingumas priklauso nuo galutinio produkto, šios paslaugos kainą jums paskaičuos vadybininkas. Ačiū, už jūsų supratimą.

Tinkami failai

Mums turite atsiųsti PDF failus, tam tikrais atvejais (kada reikia) priimame EPS arba TIFF failus. Nesvarbu, koks dokumento tipas, viename lape PRIVALO būti tik vienas maketas, jis turi būti pilno dydžio, su užlaidomis. Išskyrus atvejus, kada spausdiname ruošinius, kuriame viename lape yra daug maketų, bet jie turi būti spausdinami lapais (komplektais). Kiekį ir komentarų negalime parašyti makete. Šią informaciją reikia pateikti failo pavadinime arba su atskiru dokumentu, kuriame nurodyti pavadinimai ir kiekiai.

  • Failai turi būti atsiųsti .EPS, .PDF, .TIFF formatais.
  • Minimalus reikiamas DPI spaudos failui yra 72, bet rekomenduojame, kad failas turėtų bent 150 DPI.
  • Rekomenduojame PDF failus išsaugoti PDF/X versija.
  • Išsaugant PDF failą pasirinkite Fogra 39 ICC profilį. 
  • Prieš siunčiant failus sukreivinkite visus naudojamus šriftus.
  • Kiekvienas maketas privalo būti atskirame faile ar PDF lape (išskyrus komplektus).
  • Visi spaudos failai turi būti išsaugoti CMYK spalvų modeliu.

Šis failas yra tinkamas, kiekvienas lipdukas yra atskirame PDF lape. Lipdukai yra realaus dydžio su užlaidomis.

tinkamas pdf

Šis PDF failas nėra tinkamas. Viename PDF lape yra skirtingi maketai su didžiuliais tarpais. Maketai yra be užlaidų, neaiškus lipduko dydis.

pdf failo netinkami

Užlaidos failuose

Visi spaudai paruošti failai privalo turėti 2-5 mm užlaidas. Užlaidos būtinos kai makete esantis grafinis vaizdas (fonas, iliustracijos, kiti dizaino elementai) siekia gaminio kraštus. Svarbu suprasti, kad užlaidos yra tik maketo apipjovimui. Visi svarbūs elementai, kaip logotipai, tekstas ir t.t turi būti atitraukti ne nuo maketo su užlaidomis krašto, bet nuo pjovimo linijos.

uzlaidos
kokiu uzlaidu reikia

Lipduko užlaidos

lipduko uzlaidos

Failų paruošimas frezavimui/pjovimui

Ruošiant failus spaudai ir pjovimui iš plastiko galioja tos pačios taisyklės kaip ir ruošiant lipdukus. Turi būti nurodytas pjovimo kontūras, uždėtos užlaidos. Geriausiu atvėju pjovimo linija turi būti pažymėta, kaip SPOT COLOR. SVARBU! Net jei fonas yra baltas, užlaidos vis tiek reikalingos, nes pjovimo linija turi būti atitraukta nuo failo kraštų.

plastiko pjovimas
plastikas baltas

Paruoštų failų pavyzdžiai

plastiko failo pavyzdys
ploteriavimo uzlaidos
spaudos failo pavyzdys

Dažniausiai užduodami klausimai

Kadangi ploteriavimo ar pjovimo linija nėra spausdinama, ji turi būti pažymėta, kaip atskira spalva, kuri neįeina į spausdinamas CMYK spalvas. Pridėti SPOT COLOR nėra sudėtinga, kaip tai padaryti galite pamatyti čia:

Adobe Illustrator: https://www.youtube.com/watch?v=nyPhgRfcdGk

Corel Draw: https://www.youtube.com/watch?v=nyTQgGQJU1U

Failą be užlaidų galite pataisyti nesudėtingai. Atsidarykite savo failą, maketavimo zoną padidinkite 4 mm iš pločio ir aukščio. Pažymėkite fono elementus (be teksto ir kitų svarbių elementų, kurie turi išlaikyti savo dydį ir vietą), juos lygiai ištempkite iki kraštų. Viskas, jūs pridėjote užlaidas. Kaip tai padaryti galite pamatyti ir apačioje esančiame vaizdo įraše.

Užlaidų pridėjimas: kaip pridėti užlaidas

Sukreivinti reiškia paversti į kreives. Šis tekstas nebegalės būti redaguojamas, todėl pasidarykite dokumento kopiją ateičiai. Sukreivinti tekstą yra labai paprasta, užtenka kelių paspaudimų. Adobe Iliustrator programoje pažymėkite visus savo tekstus  (tik tekstus), viršutiniame meniu užveskite pelę ant „Object” ir ieškokite „Expand”. Paspaudus „Expand” atsidaro langas, čia nieko daryti nereikia, tiesiog spauskite „OK”. Viskas, jūsų tekstas sukreivintas.

Corel programoje viskas taip pat, tik viršutiniame meniu užveskite pelę ant “Arrange” ir ieškokite “Convert to Curves”

Scroll to Top