Popieriaus lapų formatai

Popieriaus formatai yra standartizuoti dydžiai, kurie naudojami spausdinant dokumentus, knygas, reklamas ir kitus spaudinius. A formatai yra standartizuoti pagal ISO (Tarptautinės Standartizacijos Organizacijos) reikalavimus ir yra labai paplitę Europoje. A0, A1, A2, A3, A4, A5, A6 formatai yra vienas iš efektyviausių būdų naudoti popierių, kadangi juos galima naudoti horizontaliai arba vertikaliai be papildomo supjaustymo.

A popieriuas formatas

Populiariausias A formatas

Be A formatais, yra ir kiti popieriaus formatai, pvz. B, C, F ir kt., tačiau A formatai yra labiausiai paplitę ir naudojami plačiai. Popieriaus formatus rekomenduojama naudoti atsižvelgiant į dokumento pobūdį ir spaudinio tipą, kadangi tam tikri formatai gali geriau tinka tam tikroms paskirtims.

A0 formatas – 841 mm x 1189 mm
A1 formatas – 594 mm x 841 mm
A2 formatas – 420 mm x 594 mm
A3 formatas – 297 mm x 420 mm
A4 formatas – 210 mm x 297 mm (populiariausias formatas, dažniausiai naudojamas spausdinant dokumentus)
A5 formatas – 148 mm x 210 mm
A6 formatas – 105 mm x 148 mm
A7 formatas – 74 mm x 105 mm
A8 formatas – 52 mm x 74 mm

Kur naudojami pagrindiniai popieriaus formatai?

Reklaminio stendo gamyba

A0 formatas

A0 formatas yra 841 mm x 1189 mm dydžio. Šis spaudos formatas naudojamas plačiaformatėje spaudoje, dažniausiai spausdinami ant popieriaus, įvairių plėvelių ar PVC plastiko, aliuminio kompozito, organinio stiklo, kartono ar kitų panašių medžiagų. A0 formato gaminiai dažniausiai būna plakatai, informacinės lentelės, reklaminiai stendai, tentai, planšetai, dideli lipdukai klijuojami ant langų, sienų ar kitų paviršių.

Planšetų gamyba

A1 formatas

A1 formatas yra 594 mm x 841 mm dydžio, jis yra dvigubai mažesnis už A0 formatą, bet dvigubai didesnis uz A2. Kaip ir A0 formatas, šis yra skirtas plačiaformatei spaudai. Dažniausiai spausdinami ant popieriaus, įvairių plėvelių ar PVC plastiko, aliuminio kompozito, organinio stiklo, kartono ar kitų panašių medžiagų. A1 formato gaminiai dažniausiai būna plakatai, informacinės lentelės, reklaminiai stendai, tentai, planšetai, dideli lipdukai klijuojami ant langų, sienų ar kitų paviršių.

 
Planšetai

A2 formatas

A2 formatas yra 420 mm x 594 mm dydžio. Šis formatas taip pat yra spausdinamas ant plačiaformatės spaudos spausdintuvų, dažniausiai spausdinami ant popieriaus, įvairių plėvelių ar PVC plastiko, aliuminio kompozito, organinio stiklo, kartono ar kitų panašių medžiagų. A2 formato gaminiai dažniausiai būna plakatai, informacinės lentelės, reklaminiai stendai, tentai, planšetai, dideli lipdukai klijuojami ant langų, sienų ar kitų paviršių. Tai formatas puikai tinkantis namų interjero detalėms.

Plakatu spausdinimas

A3 formatas

A3 formatas yra 297 mm x 420 mm dydžio. Šis spaudos formatas dažniausiai naudojamas lapinėje, skaitmeninėje spaudoje, bet norint specialios medžiagos, ant kurios negali spausdinti lapinės spaudos spausdintuvas yra pasirenkami plačiaformatės spaudos spausdintuvai. A3 formato gaminiai gali būti informacinės lentelės,reklaminės lentelės, plakatai, bukletų, lankstinukų išklotinės ir t.t.. Šiam formatui galime naudoti visas spaudos medžiagas.

Tortų meniu gamyba

A4 formatas

A4 formatas yra 210 mm x 297 mm dydžio. Šis spaudos formatas yra pats populiariausias ir yra priimtas, kaip dokumentų standartu. A4 formatas dažniausiai naudojamas lapinėje, skaitmeninėje spaudoje, bet norint specialios medžiagos, ant kurios negali spausdinti lapinės spaudos spausdintuvas yra pasirenkama plačiaformatė spauda. A4 dydžio gali būti informacinės lentelės, reklaminės lentelės, plakatai, bukletų, lankstinukų išklotinės, katalogai, žurnalai, skrajutės ir t.t. Šiam formatui galime naudoti visas spaudos medžiagas.

Katalogu gamyba

A5 formatas

A5 formatas yra 148 mm x 210 mm dydžio. Šis spaudos formatas yra Dvigubai mažesnis už A4 formatą ir taip pat yra ganėtinai populiarus. A4 formatas dažniausiai naudojamas lapinėje, skaitmeninėje spaudoje, bet norint specialios medžiagos, ant kurios negali spausdinti lapinės spaudos spausdintuvas yra pasirenkama plačiaformatė spauda. A5 dydžio gali būti informacinės lentelės, reklaminės lentelės, plakatai, bukletų, lankstinukų išklotinės, katalogai, žurnalai, skrajutės ir t.t. Šiam formatui galime naudoti visas spaudos medžiagas.

Ekologiškas atvirukas

A6 formatas

A6 formatas yra 105 mm x 148 mm dydžio. Šis spaudos formatas yra Dvigubai mažesnis už A5 formatą ir taip pat yra ganėtinai populiarus. A6 formatas dažniausiai naudojamas lapinėje, skaitmeninėje spaudoje, bet norint specialios medžiagos, ant kurios negali spausdinti lapinės spaudos spausdintuvas yra pasirenkama plačiaformatė spauda. Šis formatas naudojamas informacinėms lentelėms, atvirutėms, skrajutėms, kvietimams ir kitiems panašiems produktams gaminti. Šiam formatui galime naudoti visas spaudos medžiagas.

firmines kortos

A7 formatas

A7 formatas yra 74 mm x 105 mm dydžio. Šis formatas yra mažiau populiarus, dažniausiai naudojamas mažos kortelėms gaminti. Tai truputėlį didesnis už vizitinės kortelės dydį, todėl šiame formate nesutalpinsite daug reikiamos informacijos. A7 formatas geriausiai tinka kortelėms gaminti, kurios pridedamos prie užsakymo, pvz. ačiū už užsakyma kortelės, arba sekančio užsakymo nuolaidos kortelės.

 
Scroll to Top